48 edycja Course Croisiere EDHEC odbywała się w dniach od 15 kwietnia do 23 kwietnia 2016 roku w Roscoffwe Francji.

Udało nam się nawiązać współpracę z wieloma firmami przede wszystkim z województwa łódzkiego, ale nie tylko, pozwalającą na pokrycie kosztów, związanych z udziałem w regatach oraz skompletowanie potrzebnego nam sprzętu!

Popłyneliśmy w klasie J-80 na pokładzie kilkumetrowej, jednomasztowej łódki, której załoga może liczyć maksymalnie pięć osób.Rywalizacja rozpoczęła się w poniedziałek. Przez pięć dni (oprócz środy, ze względu na warunki pogodowe) codziennie odbywały się trzy do czterech dwugodzinnych biegów. Napięcie rosło wraz z perspektywą dobrego wyniku. Załoga pięła się w tabeli i walczyła z rywalami, trudnymi warunkami pogodowymi oraz stresem. Na szczęście dzięki wyjątkowo ciężkim warunkom atmosferycznym starty w środę zostały odwołane- chwila upragnionego wytchnienia. Pełni sił wróciliśmy do rywalizacji, która zaowocowała świetnym finałem, przeznaczonym tylko dla najlepszych załóg na zawodach.

48. regaty CC EDHEC były przełomowym wydarzeniem w historii ife-sailing. Pomimo stosunkowo niewielu treningów oraz częściowej zmianie zawodników, załoga doskonale się zgrała i odniosła znaczący sukces. W Grand Finale zajęliśmy 7. miejsce rywalizując z aż 9 lżejszymi jednostkami klasy Longze. W klasie J/80 uplasowaliśmy się na 5. pozycji oraz byliśmy najlepszą załogą na wypożyczonym od organizatora jachcie.

ARTYKUŁY O NAS NA 48. REGATACH CC EDHEC
ŻAGLE DZIENNIK ŁÓDZKI

Sponsorzy 48. regat CC EDHEC

Patroni Medialni 48. regat CC EDHEC

Tegoroczni sponsorzy

Tegoroczni Patroni