Wspomnienia z 47 Regat CC EDHEC

Po raz kolejny drużyna IFE Sailing zdołała wystartować w 47 edycji regat w 2005 roku. 3000 studentów z Europy oraz innych zakątków świata spotkało się by rywalizować w największym studenckim wydarzeniu żeglarskim w Europie.

Załoga Politechniki Łódzkiej ponownie stanęła do walki w klasie J/80. Za sprawą sponsorów w tym firmy SOREAM (sponsora głównego) oraz wystawienia projektu na platformie croudfunding'owej PolakPotrafi.pl udało się sprostać kosztom wystawienia załogi na 47. regatach CC EDHEC. Należy również wspomnieć o finansowym wsparciu naszej organizacji przez Politechnikę Łódzką.

Jedyna polska załoga stanęła do boju z reprezentantami 22 krajów świata w tym USA, Włoch, Szwajcarii, Turcji, Kanady, Belgii czy Niemiec. "Morski Wyścig" zamienił się w morską bitwę, a nasza drużyna nie dawała za wygraną. Na wodzie towarzyszyło im wiele emocji od nerwów aż po stres. Trudne warunki oraz doświadczenie pokazały, że te regaty nie były jedynie wyzwaniem organizacyjnym, lecz także wymagającą rywalizacją oraz swoistym testem zgrania drużyny. Ostatniego dnia pogoda pokrzyżowała nam plany. Regaty zostały przerwane, 1 maja silny wiatr sprawił, że bom uległ znacznym naprężeniom i w efekcie pękł na pół. To niefortunne wydarzenie zakończyło nasze zmagania na 47. regatach CC EDHEC. Nasza drużyna zajęła 14 pozycję na 31 załóg w stawce.

Tegoroczni sponsorzy

Tegoroczni Patroni