W dniach 19-27 kwietnia największa studencką impreza żeglarska w Europie zawinęła do Brestu we Francji. 45. edycja Akademickich Regat Course Croisière EDHEC (Ecole Des Hautes Etudes Commerciales), przyciągnęła ponad 3000 uczestników w tym prawie 200 załóg z 22 państw.

Ekipa z Centrum Kształcenia Międzynarodowego już po raz trzeci wystartowała w regatach jako jedyny reprezentant Polski w historii. Firma Ericpol, zajmująca się branżą IT na arenie międzynarodowej, została sponsorem i wraz z Politechniką Łódzką oraz IFE pokryła koszty wyjazdu. 

Ekipa składała się z ośmiu osób, w tym przedstawiciela firmy Ericpol, i była jedną z ponad 190 międzynarodowych załóg. W rywalizacji brały udział zarówno drużyny spoza Europy w tym z Kanady i Australii, oraz te najbardziej renomowane w Europie, jak Oxford czy Cambridge.

Ekipa IFE Sailing miała możliwość dodatkowego treningu, dzięki wcześniejszemu przyjazdowi na miejsce. Umożliwiło to wytrymowanie jachtu i dogranie załogi, co było kluczowe, ponieważ drobne błędy miały ogromne znaczenie. Zawody trwały pięć dni, a pogoda pokazała wszystkie swoje oblicza. Od totalnej flauty, kiedy ledwo rozegrano jedną konkurencję, po wiatr, przy którym trzeba było odwołać bieg.

Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, załoga zajęła 24. miejsce w swojej klasie, wyprzedzając m.in. Cambridge i Chicago. Zawody pozwoliły zdobyć ogromne doświadczenie załodze, a zdobyte w rywalizacji miejsce zmotywowało tylko do zwiększenia starań i zaostrzyło apetyt na kolejny, większy sukces.

Tegoroczni sponsorzy

Tegoroczni Patroni